Aizkaru dizaina tendences 2023. gadā

Aizkaru dizaina tendences 2023. gadā

Līdz šim ierastais baltais minimālisms interjerā sāk mainīties. Dažbrīd aukstā, pustukšā un bezpersoniskā telpas sajūta, izmantojot krāsas un tekstūras, tiek transformēta siltā mājīgumā un komfortā, kurā ir vieta arī spilgtām krāsām. Šī ir galvenā interjera dizaina tendence 2023. gadā, kas būtiski ietekmē arī aizkaru dizainu. Tas tādēļ, ka aizkariem telpā nav vien dekoratīva vai putekļu krāšanas nozīme. Tie ir būtisks telpas elements, jo regulē gaismas daudzumu telpā, ļauj saglabāt telpā privātumu īpaši tumšajā diennakts laikā un mazina ārtelpas trokšņu nokļūšanu telpā. Tieši praktiskums ir viens no būtiskākajiem atslēgvārdiem aizkaru dizaina tendeču izvērtējumā nākošajam gadam.

 

Lēti ne vienmēr ir izdevīgi

Pievēršot pastiprinātu uzmanību siltu un komfortablu interjeru radīšanai, aizvien vairāk tiek pievērsta uzmanība tajā esošo materiālu kvalitātei. Aizkaru audumi nav izņēmums. Dizaina tendencēs būtiska loma tiks iedalīta dabiskiem audumiem un neitrāliem, smilškrāsas toņiem. Dabiska materiāla audumos no lina, kokvilnas vai zīda ir tik daudz saules un siltuma, ka tie burtiski izstaro mājīguma sajūtu. Visbiežāk šādi audumi ir dārgāki, tādēļ ir būtiski pārliecināties par ieguldījumu ilglaicīgumu. Iegādājoties dabiska lina aizkarus pie specializēta ražotāja vai salonā, varat būt pilnīgi pārliecināts, ka aizkari nesarausies un nedeformēsies pēc mazgāšanas, neizbalos saulē un būs ilglaicīgi. Kvalitatīvus dabiskos audumus nenāksies drīz vien pēc to iegādes nomainīt, jo šādi audumi no modes neizies.

 

Ilustratīvs attēls: https://www.pinterest.com/pin/509680882835739960/

Aktuālās krāsu paletes un raksti

Ļoti gaišiem un minimālistiskiem interjeriem ar gaišām sienām vēl aizvien aktuāli ir pienbalti un ziloņkaula toņa aizkari. Šie toņi tiek uzskatīti par elegantu klasiku, kura vienmēr būs tendenču sastāvdaļa. Taču 2023. gadā šīs krāsas tiks papildinātas ar gaišiem zili pelēkiem, pūderīgi rozā, salvijas zaļajiem un sinepju dzeltenajiem toņiem. Ja pūderīgi rozā tonis piešķir interjeram siltu mājīgumu, romantisku noskaņu un labi sader ar brūnas krāsas gammu, tad zili pelēkais tonis labi sader ar gaišu koku un krēmkrāsas sienām. Pamazām aizkaru dizainā no jauna aktualitāti atgūst raksti un viens no redzamākajiem ir stilizētas lapas motīvs jeb Scandi leaf. Lai interjers būtu līdzsvarots, ir būtiski izvēlēties audumus, kuros rakstu veido tikai divas krāsas un abas no tām ir atrodamas apkārtējā interjerā. Protams, aizkarus var izmantot arī kā kontrastējošu elementu. Taču tad ir jāpārliecinās, ka krāsu piesātinājums telpā būs tāds pats kā aizkaru audumā.

 

Ilustratīvs attēls: https://www.pinterest.com/pin/273030796148459019/

 

Mazāk ir vairāk

Mūsdienu pārmaiņu un neskaidrības laikā dizaineri cenšas radīt pēc iespējas nomierinošākus interjerus dabisku toņu gammās. Šīs tendences ietekmē aizkaru dizainā lielu lomu spēlē vienkāršas formas un pārdomātas detaļas, kurās nav nekā lieka vai uzmanību piesaistoša. Tādējādi aizkaram perfekti saplūstot ar apkārtējo interjeru. Šim efektam lieliski noder plāni dienas aizkari, kā arī lina aizkari. Domājot par nomierinošu vidi, tendenču aktualitāte ir arī blackout aizkari. Pateicoties to blīvajai struktūrai, šo aizkaru veids palīdz bloķēt nevēlamus ārtelpas gaismas avotus, dod pilnīgu privātumu, neielaiž ārtelpas trokšņus telpā un ierobežo enerģijas izmaksas.

 

Mazās detaļas kā stila elements

Arī vienkāršos minimālisma stilistikas aizkaru risinājumos var atrast detaļas, kas bagātina to izskatu. Viena no tādām ir slāņošana, tas ir, loga dizaina risinājums ietver divu vai trīs aizkaru veidus. Piemēram, dienas aizkars kombinēts ar žalūziju un blackout aizkariem vai blackout aizkars virs žalūzijām, kā arī citas kombinācijas. Rotaļīgs elements modernās bērnistabās, kā arī boho stila interjeros ir aizkaru apdares lente ar dzijas pušķu bumbiņām. Tā īpaši labi izskatās ar lina aizkariem.

Lai arī kādas ir iecerētās interjera pārmaiņas, jauno tendenču spektrs ir plašs un katrs atradīs visatbilstošākās savām interjera iecerēm.