Gultas veļas tendences 2023. gadā

Gultas veļas tendences 2023. gadā

Šajā satracinājumu un neskaidrību pilnajā laikā pastiprinās vēlme mājoklī ieviest papildus komfortu, pārvēršot vannas istabas un īpaši guļamistabas par miera un labsajūtas oāzēm. Mājas tekstila nomaiņa ir viens no vienkāršākajiem un tajā pašā laikā arī pamanāmākais veids, kā ieviest pārmaiņas telpas noskaņā un padarīt to komfortablāku.

 

Daļa no kopējā telpas iekārtojuma

Ja ir ieplānots veikt visas guļamistabas pārveidi, būtiski ir atcerēties, ka mierīgu pat SPA līdzīgu noskaņu guļamistabā var iegūt par prioritāti telpas iekārtojumā liekot tieši plānojuma funkcionalitāti, vienkāršību un rūpes par komfortu. Tikai tad pārdomātam plānam var pieskaņot krāsu paleti, gultas veļu, aizskarus un citus telpas aksesuārus. 2023. gadā guļamistabas dizainā būs aktuālas trīs telpas stila tendences – japandi, piekrastes stils un „zaļās” domāšanas ieviešana guļamistabā. Japandī ir stila tendenču sajaukums, kurā tiek apvienots mājīgais skandināvu un harmoniskais japāniskais stils. Tam raksturīgi bēši, pelēki, balti un zili toņi, kā arī dabiski materiāli un dekoratīvie spilveni kā interjera akcenti. Zilie un gaišie toņi ir aktuāli arī atsvaidzinoši vienkāršajos un elegantajos piekrastes stila interjeros. Lai arī zilā krāsa ir vēsā spektra krāsa, tā izstaro arī greznumu, siltu mājīgumu un mieru. Apvienojot to ar gaišu un neitrālu krāsu paleti, retro stila mēbelēm un gaišu toņu gultas veļu ar teksturētiem rakstiem, kas atgādina viļņu galotnes, var iegūt patiešām nomierinošu telpas sajūtu. Savukārt, ilgstpējīgas „zaļās” domāšanas ienešana guļamistabas interjerā nozīmē izmantot vietējo ražotāju koka mēbeles un aksesuārus, telpaugus un dabisko šķiedru gultas veļu ne tikai no kokvilnas vai lina, bet arī bambusa, kaņepes vai eikalipta šķiedrām. Mūsdienīgu gultas klājuma izskatu var iegūt arī apvienojot gaišu austas vilnas pārvalku ar kokvilnas gultas veļu un dabīgā samta dekoratīvajiem spilveniem. Dekoratīvie spilveni būs būtiska tendence 2023. gadā, jo to esamība piešķir gultas klājumam papildus dziļumu un greznuma auru citādi formās tik vienkāršajās guļamistabās.

 

Aktuālās krāsas un personalizācija

Guļamistaba ir arī ļoti personiska telpa, kuru, lai justos tajā labi un relaksēti, ir būtiski piepildīt ar krāsām, materiālu tekstūrām un lietām, kas ir atbilstošas katra gaumei un priekšstatiem. Tieši tādēļ krāsu ziņā nākošā gada dizaina tendences ir tik daudzveidīgas, jo katram būs iespēja atrast sev visatbilstošāko vienkrāsaino vai daudzkrāsainu gultas veļu starp neitrālo, silto zemes toņu un lavandas nokrāsu paletēm. Balta, pelēka, krēmkrāsas, dūmakainas smilškrāsas, zilganzaļa, dzeltenbrūna gultas veļa ir aktuāla katru sezonu, taču nākošgad krāsu tendences papildinās arī nedaudz dzirkstošāki zemes toņi – karameļu brūna, apelsīnu oranža, vīna sarkana vai terekotas sarkanbrūnā krāsa. Tās savstarpēji kombinējot, ir iespējams iegūt dažādu telpas atmosfēru. Piemēram, vīna sarkanus spilvenus apvienojot ar zilganzaļu gultas pārvalku tiks iegūts grezns koptēls, savukārt, apvienojot tos ar terekotas toņa gultas veļu – mājīgu omulību. Aktuāla būs arī monohromās guļamistabas iekārtojuma tendence, kurā kombinētas tiek viena vai vairāku neitrālu toņu dažādas piesātinājuma gradācijas, neizmantojot akcenta krāsas. Turpretī, lavandas pelēcīgi violetie toņi nodrošina ērtu universālismu, jo ir piemēroti dažāda stila interjeram. Tie nav ne sievišķīgi, ne arī vīrišķīgi un ir pielāgojami jebkurai krāsu shēmai telpā. Mūsdienīgais dūmakaini violetais lavandas tonis spēj radīt sildošas, uzmundrinošas un relaksējošas sajūtas telpā neatkarīgi no sezonas.

Kur gan bez rakstiem?

Telpu personalizācija nav iedomājama arī bez rakstiem mājas tekstilā. Drosmīgi un krāsaini raksti gultas veļā vai gultas pārvalkos būs arī viena no 2023. gada aktuālajām tendencēm. Neatkarīgi no tā vai tiks izmantoti art deco stila ģeometriskie raksti, krāsaini dažādu kultūru etnogrāfiskie raksti vai spilgti sēņu formu iedvesmoti raksti no 70.-tajiem gadiem, tie ļaus izveidot mūsdienīgu telpas atmosfēru.

Nenovērtējiet par zemu kvalitatīva mājas tekstila sniegtās pārmaiņas telpā. DIZZIDI mājas tekstila kolekcijas ļaus atrast visatbilstošāko.