Kādas ir atšķirības starp individuāli šūtiem un gataviem aizkariem?

Kādas ir atšķirības starp individuāli šūtiem un gataviem aizkariem?

Remontējot un iekārtojot mājokli, risinājuma atrašanu aizkariem vai žalūzijām nereti atstāj līdz pašām pārbūves beigām. Aizkari var šķist parāk nebūtiska interjera sadaļa, salīdzinot ar grīdas segumu vai sienu krāsu, taču tieši šis interjera elements ļauj vizuāli izmainīt telpu. Aizkari telpā rada vēlamo noskaņu un palīdz nomaskēt telpas defektus. Pareizi izvēlēti aizkari un žalūzijas telpā rada mājīgu noskaņu, veido līdzsvaru starp privātumu un telpā esošo gaismas daudzumu, vienlaicīgi saglabājot personīgā stila iezīmes. Ideāli aizkari organiski papildina telpas iekārtojumu,  sasaucas ar lietotāju vēlmēm un gaidām, kā arī atbilst plānotajam budžetam.

Ar ko jārēķinās, iegādājoties gatavus aizkarus

Internetā pasūtīt aizkarus, kas uzreiz ir gatavi pielikšanai pie loga, ir ātrākais un bieži arī ērtākais risinājums logu noformēšanai. Tomēr jāņem vērā, ka gatavie aizkari tiek šūti pēc standarta izmēriem,  pēc noteikta dizaina un ar ierobežotu auduma izvēles iespēju. Šie kritēriji ļauj saglabāt budžetam draudzīgo cenu, taču ne katrai telpai vai logam derēs universāls risinājums, ko piedāvā rūpnieciski šūtie aizkari. Griesti var būt augstāki vai zemāki, kas, savukārt, ietekmēs aizkaru stangas vai profila stiprinājuma augstumu un līdz ar to arī paša aizkara garumu. Savukārt, pats logs var būt platāks vai šaurāks par standartā pieņemtajiem izmēriem. Katra neprecizitāte ietekmēs telpas kopiespaidu, jo dimensijās neatbilstošs aizkars tajā izskatīsies neiederīgi, kā arī vizuāli telpu neuzlabos. Drīzāk šādi aizkari izcels telpas nepilnības. Tādēļ, izvēloties gatavo aizkaru risinājumu, ir jābūt pārliecībai par tā atbilstību noteiktās telpas un logu dimensijām, vai arī jābūt gataviem aizkariem veikt papildu izmaiņas, piemēram, atšujot to malas. Lieliski, ja izmaiņas var veikt pats, taču visbiežāk tiek meklēts atbilstošs speciālists. Šādā gadījumā būs jārēķinās ar papildus izmaksām un laiku to veikšanai.

Alternatīvs risinājums – iegādāties gatavus aizkarus, kuriem iespējams norādīt vēlamo aizkaru garumu. Lina aizkari pēc pasūtījuma.

 

Photo by Maria Orlova: https://www.pexels.com/photo/white-curtains-on-a-window-4946930/

 

Individuāla dizaina aizkari

Atšķirībā no internetā un veikalos nopērkamajiem gataviem aizkariem, pēc pasūtījuma šūti aizkari tiek izgatavoti, ņemot vērā telpas un loga dimensijas. Savukārt, aizkaru dizains tiek veidots, ņemot vērā pasūtītāja vēlmes un telpas interjeru. Audumu toņus, rakstus un tekstūras piemeklē konkrētai telpai un logu specifikai. Dažādie dienas aizkari, nakts aizkari, paceļamie aizkari (romiešu aizkari), blackout (aptumšojošie) aizkari , dim-out (daļēji aptumšojošie) aizkari, kā arī aizkari no sauli atstarojošiem audumiem veido individuālus logu noformējumus. Aizkari ir telpas interjera neatņemams papildinājums, kas ne tikai kalpo atbilstoši savai funkcijai, bet ir arī vizuāli augstvērtīgs dizaina elements. Salīdzinot ar gatavajiem aizkariem, izveloties individuāli šūtus aizkarus, uzmērījumu veikšana,  aizkaru risinājuma skiču saskaņošana, aizkaru šūšana un montāža aizņem daudz ilgāku laiku. Parasti process ilgst no pāris nedēļām līdz mēnesim, kamēr gatavu aizkaru iegāde ir šķietami ātrs process. Tāpat ir jārēķinās ar lielāku budžetu, taču neatsverams ir gandarījums, kas rodas, ienākot telpā, kas ieguvusi tai atbilstošu logu noformējumu.

Lai arī kāds aizkaru piedāvājums tiktu izvēlēts, būtiska ir līdzsvara atrašana starp izmaksām un dizaina kvalitātēm, jo tas nozīmē arī risinājuma ilglaicīgumu.