Kas ir vannas istabas tekstils?

Kas ir vannas istabas tekstils?

Vannas istabās katrs no mums pavada nozīmīgu daļu savas ikdienas. Aizvien vairāk vannas istabas kļūst arī par mājas SPA zonām, kuras atpūsties no darba dienā uzkrātā stresa un gūt jaunus spēkus. Tādēļ ir būtiski pievērst uzmanību vannas istabas iekārtojumam. Tieši vannas istabas tekstils ļauj padarīt šo būtisko mājokļa daļu patiesi funkcionāli lietojamu un komfortablu. Dvieļi, grīdas segas un paklājiņi, dušas aizkari ir tikpat svarīga telpas daļa kā santehnika un flīzes un katram vannas istabas tekstila elementam ir sava nozīme komfortablas vannas istabas iekārtošanā.

 

Paša komfortam

Vispamanāmākais vannas istabas tekstila veids ir dvieļi, lai arī bieži nepievēršam tiem vajadzīgo uzmanību un vienu dvieli lietojam visām vajadzībām. Tomēr higiēnas un arī sava komforta novērtēšanas aspekti ir iemesls, kādēļ ir būtiski pievērst uzmanību dažādajiem dvieļu veidiem. Neatkarīgi no dvieļu funkcijas būtiska ir to materiāla kvalitāte. Jo blīvāks būs dvielis, jo labāk tas absorbēs ūdeni un būs lietošanā patīkami mīksts. Taču dvieļa blīvums ietekmē arī tā izžūšanas ātrumu. Ja visu laiku tiks izmantots viens dvielis, tas var nepaspēt izžūt un sasmakt, tādējādi kļūstot par pateicīgu vidi baktēriju attīstībai. Ne visās vannas istabās ir ierīkota siltā grīda, tādēļ, kāpjot ārā no dušas vai vannas, lieti noderēs vannas istabas paklājiņi un grīdas segas, jo nevajadzēs ar pēdām pieskarties aukstai grīdai. Tāpat grīdas segas, uzsūcot izšļakstījušos ūdeni, ļaus nepaslīdēt uz slapjās grīdas. Savukārt, dušas aizkari nodrošinās privātuma sajūtu.

 

Uzlabojums telpas uzkopšanai

Vannas istabas tekstila funkcija uzsūkt ūdeni vai tieši otrādi atgrūst to ļauj ietaupīt laiku un pūles, kas ir jāvelta vannas istabas uzkopšanai. Slapja grīda ne tikai rada riskus paslīdēt, bet arī izžūstot atstāj kaļķainus nosēdumus. Vannas istabas grīdas segas un paklājiņi ļaus samazināt grīdas mazgāšanas reizes. Dušas aizkari, savukārt, neļauj ūdens šļakatām nonākt ārpus dušas vai vannas uz apkārtējām sienām. Pasargājot apkārtējās sienas no ūdens šļakatām, arī šīs plaknes būs jātīra mazāk.

 

vannas tekstils-dizaina elements

Vannas istabas tekstils kļūst par nozīmīgu vizuālu akcentu nelielās vannas istabās, jo ietekmē telpas noskaņu. Photo by Quark Studio: https://www.pexels.com/photo/photo-of-mirrors-in-bathroom-2507016/

Dizaina elements

Īpaši mazās un kompaktās vannas istabās vannas istabas tekstils vizuāli aizņem nozīmīgu telpas daļu. Dušas aizkari, žāvēties izliktie dvieļi, dvieļu glabātuves ir labi pamanāmi un neatņemami  telpas akcenti. Tieši tādēļ interjera dizaineri brīžos, kad vēlaties nelielas vizuālas izmaiņas savā vannas istabā, iesaka pilnībā nomainīt vannas istabas tekstilu. Citas krāsas vai raksta vannas istabas tekstils ļaus mainīt telpas noskaņu bez tehniski grūtiem vai finansiāli nozīmīgākiem risinājumiem, piemēram, flīžu vai santehnikas nomaiņas. Vannas istabas tekstila krāsas var tikt gan saskaņotas ar esošajām telpas flīzēm un krāsām, lai neizceltu pāris akcentus un veidotu vienmērīgu kopiespaidu, gan izmantotas kā atsvaidzinoši vizuāli akcenti telpā, kas, savukārt, ļauj akcentēt noteiktas telpas daļas un to kvalitātes. Stila nolūkos dizaineri iesaka arī izmantot dekoratīvus dvieļus ar izšuvumiem roku mazgāšanai mazākas lietošanas intensitātes vannas istabās, piemēram, viesu vannas istabās. Šādi dekoratīvi elementi reprezentē personīgo stila izjūtu, kas ir kļuvusi par būtisku vannas istabas dizaina tendenču vadmotīvu šogad.

Pirms lem par sava vannas istabas tekstila nomaiņu vai papildināšanu ieskaties DIZZIDI.com piedāvājumā. Tajā atradīsi daudzkrāsainus vannas istabas paklājiņus un grīdas segas, premium kvalitātes dvieļus, mūsdienīgus dušas aizkarus, kā arī mājas tekstilu citām mājokļa telpām.