Kas jāņem vērā, izvēloties dušas aizkarus?

Kas jāņem vērā, izvēloties dušas aizkarus?

Dušas aizkariem vannas istabā ir daudzveidīga nozīme. Tas īpaši labi ir redzams nelielās vannas istabās. Tajās dušas aizkars ne tikai aizkavē ūdens nonākšanu ārpus dušas zonas, bet arī kļūst par nozīmīgu telpas dizaina elementu. Tieši tādēļ pirms pirkuma veikšanas ir būtiski rūpīgi izvērtēt pieejamos dušas aizkaru variantus. Lai izvēlētie aizkari nesagādātu vilšanos, ir jāapsver tādi kritēriji kā materiāls, izmērs, stiprināšanas veids un vizuālais izskats.

 

Kāda izmēra dušas aizkaru izvēlēties?

Visbiežāk veikalos pieejami standarta izmēri – 180x180 cm un 240x180 cm. Tomēr ir pieejami arī nedaudz šaurāki vai garāki dušas aizkari. Būtiski ir atcerēties, ka dušas aizkara platumam ir jābūt nedaudz (līdz 30 cm) lielākam par dušas platumu. Tas tādēļ, ka aizkars nestāvēs nospriegots taisns, bet gan veidos krokojumu. Savukārt, dušas aizkara garumu ir ieteicams rēķināt, paturot prātā, ka dušas aizkars nepieskaras pie grīdas. Tas beidzas piecus līdz divpadsmit centimetrus virs grīdas. Šādi dušas aizkaru apakšmala tiks pasargāta no mitruma izkrāšanās un netīrumiem, taču nemainīsies aizkaru spēja aizturēt ūdeni. Ja duša ir kopā ar vannu, tad būtu jāpievērš uzmanība aizkara veidam. Tas tādēļ, ka ne visus dušas aizkarus ir paredzēts turēt ārpus vannas. Ir pieejami arī tādi dušas aizkari, kuriem ir jāatrodas vannā. Tas, savukārt, nozīmē, ka pirms pirkuma izdarīšanas, ir jāveic pārmērīšana.

 

Vizuālās kvalitātes

Īpaši nelielā vannas istabā dušas aizkari kļūs par nozīmīgu telpas interjera sastāvdaļu. Izmantojot dušas aizkarus noteiktās krāsās vai rakstos ir iespējams mainīt telpas sajūtu. Piemēram, vertikāli raksti telpu vizuāli pagarinās, bet lieli un krāsaini horizontāli raksti – padarīs uztverē to plašāku. Tāpat interjera dizaineri iesaka dušas aizkaru izvēlēties krāsās atbilstošus telpas iekārtojumam, jo dušas aizkarus ikdienā ieteicams turēt atvērtā veidā. Šādi aizkari izžūs labāk un neveidosies pelējuma perēkļi, taču vizuāli dušas aizkars telpā veidos lielu krāsas laukumu. Mazām vannas istabām lieliska izvēle ir baltas krāsas dušas aizkari, jo šī krāsa vizuāli paplašina telpu un piestāv gandrīz jebkura interjera stilam. Savukārt, vienkrāsaini aizkari palīdzēs veidot minimālistiska stila vannas istabu ar skaidrām līnijām un līdzsvarotu koptēlu.

 

 Mazo detaļu nozīme telpā

Aizkaru riņķi ir mazas detaļas, taču pareizi piemeklētas, tās var kļūt par stila elementiem, kas papildina telpas koptēlu un ir vizuāli pievilcīgas. Lai aizkaru riņķi būtu arī funkcionāli, būtiski ir to izvēli saskaņot ar dušas aizkara svaru, tas ir, nepieciešams pārliecināties, ka aizkaru riņķi spēs noturēt pašu aizkaru. Tomēr ne visi dušas aizkari tiek piestiprināti pie aizskaru stieņa ar metāla vai plastmasas riņķiem, ir pieejami arī dušas aizkari, kurus ir iespējams uzvērt uz aizkaru stieņa. Šādi bezāķu dušas aizkari būs vieglāk atvelkami vai aizvelkami, kā arī palīdzēs veidot mūsdienīgu telpas kopiespaidu.

 

 

No kādiem materiāliem tiek izgatavoti dušas aizkari?

Dušas aizkari tiek šūti no daudzveidīga materiālu klāsta. Tie ir pieejami gan no kokvilnas, gan no poliestera vai vinila. Katram no izmantotajiem materiāliem ir savi trūkumi, kā arī ieguvumi un pielietojuma iespējas. Vinila dušas aizkari ir vispopulārākā izvēle, jo šī materiāla aizkari ir budžetam draudzīgi, ūdeni atgrūdoši, viegli tīrāmi un ar plašu dizaina variantu klāstu. Taču vinils vizuāli izskatās pēc sintētiska materiāla, kas var atstāt lēta telpas koptēla iespaidu, un lietošanā nav tik patīkams materiāls kā dabisks audums. Alternatīva vinilam ir poliestera dušas aizkari. Tie vēl aizvien ir ūdens necaurlaidīgi, viegli tīrāmi un kalpo ilgāk, bet arī izskatās līdzīgāki īstam audumam. Poliestera dušas aizkari ir arī smagāki par vinila materiāla aizkariem. Auduma dušas aizkari ir dabai draudzīgākā izvēle, kas izskatīsies labi un telpā palīdzēs radīt izsmalcinātas elegances sajūtu. Kokvilnas dušas aizkarus ir viegli mazgāt, taču tas ir jādara vismaz reizi mēnesī un regulāri. Auduma dušas aizkaru lietošanu ikdienā var atvieglot, izvēloties tos ar antibakteriālu un pret pelējuma apstrādi. Tas palīdzēs siltajā un mitrajā vannas istabas vidē pasargāt kovilnas audumu no pelējuma un palielina aizkara ilgmūžību. Varbūt ir vērts apsvērt interjera dizainera padomu – izmantot dubultus dušas aizkarus, kur iekšējais būtu vinila materiāla, bet ārējais no dabiska auduma.

Iespējams esam iedvesmojuši pārmaiņām vannas istabā. Sāc dušas aizkaru meklējumu, ieskatoties DIZZIDI  piedāvājumā.